صندوق سرمایه گذاری ثمین (صندوق سهامی)

معرفی صندوق

نماد: ثمین

نوع صندوق: صندوق سهامی

تاریخ آغاز فعالیت: 1400/08/30

مدیر صندوق: شرکت سبدگردان آرکا

بازارگردان: صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی برنا

متولی: موسسه حسابرسی بهرادمشار

حسابرس: موسسه حسابرسی رازدار

شماره تماس: 02122017024

آدرس سایت: www.saminfund.ir

صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی، جایگزین خرید سهام توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به طور مستقیم در بورس می‌باشد. صندوق سرمایه گذاری ثمین از نوع صندوق سرمایه گذاری در سهام می باشد و قسمت عمده دارایی های آن شامل سهام و حق تقدم خرید سهام بورسی و فرابورسی و می‌باشد. به همین سرمایه گذاری در صندوق‌های سهامی ریسک بیشتری نسبت به صندوق های با درآمد ثابت دارد و می‌تواند سود بیشتری نسبت به این صندوق‌ها نصیب سرمایه گذاران خود نماید.

 صندوق سرمایه گذاری ثمین با تکیه بر دانش و تجربه مدیران سرمایه گذاری خود همواره بازدهی بالاتر از شاخص بورس نصیب سهامداران خود نموده است و همچنین در دوره فعالیت خود جزء صندوق‌های برتر از نظر بازدهی قرار داشته است این صندوق برای افراد ریسک پذیر و کسانی که تمایل دارند در بازار سرمایه حضور داشته باشند و دانش و زمان کافی جهت خرید و فروش سهام ندارند مناسب است.

مزایای صندوق سرمایه گذاری ثمین

سرمایه گذاری در بورس یا مسکن یا طلا

روش‌های سرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری ثمین به عنوان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(ETF) ,و دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری ها با نماد "ثمین" قابل خرید و فروش می‌باشد.

سوالات متداول در مورد صندوق ثمین

در حال حاضر حداقل مبلغ سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری ثمین 500 هزار تومان است.

به دلیل اینکه دارایی های صندوق ثمین در سهام شرکتها و سایر دارایی های مالی سرمایه گذاری می شود این صندوق دارای  نوسان قیمت می باشد لذا سرمایه گذاری در صندوق دارای نوسان بوده و سود تضمین شده ندارد. مدیر صندوق حدکثر تلاش خود را جهت کسب بالاترین سود را می نماید.

صندوق سرمایه گذاری ثمین  منابع و سود های حاصل از سرمایه گذاری خود را در سهام و سایر اوراق مندرج در اساسنامه می نماید و سود دوره ای پرداخت نمی نماید. سرمایه گذارانی که خواهان دریافت مبالغی بصورت موردی می باشند می توانند اقدام به فروش واحدهای صندوق از طریق سامانه آنلاین  کارگزاری ها و دریافت مبلغ مورد نیاز نمایند.

بازدهی دوره های مختلف صندوق سرمایه گذاری ثمین در سایت صندوق قابل مشاهده است. جهت مشاهده کلیک نمایید. به دلیل مدیریت حرفه ایی و متخصص بازدهی صندوق ثمین همواره بیشتر از بازدهی شاخص کل بورس بوده است

سرمایه گذاری(خرید و فروش واحدهای) در صندوق سرمایه گذاری ثمین از طریق سامانه آنلاین کارگزاری ها , و شعب شرکت های کارگزاری از ساعت 9 الی 15 هر روز امکان پذیر می باشد

بدیهی است برای این کار باید در سایت سجام ثبت نام کرده و دارای کد بورسی فعال باشید.

درصورت نیاز به برداشت وجه و سود حاصل از سرمایه گذاری خود می توانید از طریق سامانه آنلاین کارگزاری ها از ساعت 9 الی 15 روز های شنبه الی چهارشنبه نسبت به فروش واحدهای مورد نیاز خود اقدام نمایید و درخواست وجه خود را در سامانه آنلاین کارگزاری خود ثبت نمایید. کارگزاری در  دو روز کاری بعد وجه حاصل از فروش را به حساب شما واریز می نماید.