صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات مهر ایرانیان (صندوق املاک و مستغلات)

معرفی صندوق

نوع صندوق: صندوق املاک و مستغلات

تاریخ آغاز فعالیت: 1400/08/03

مدیر صندوق: شرکت سبدگردان آرکا

بازارگردان: صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی برنا

مدیر بهره برداری: شرکت ابنیه گستر لوتوس ابرانیان

متولی: موسسه حسابرسی ارقام نگر آریا

حسابرس: موسسه حسابرسی کارای پارس

شماره تماس: 02122017024

آدرس سایت: www.ireit.ir

صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات مهر ایرانیان نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است و تحت نظارت آن می‌باشد.. این صندوق از نوع صندوق سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات بوده و بمنظور فراهم آوردن زمینه سرمایه گذاری پس اندازهای خرد در املاک و مستغلات موضوع فعالیت صندوق و در چارچوب امیدنامه صندوق می باشد.

مزایای صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات مهر ایرانیان

مزيت‌های سرمایه‌گذاری براي سرمايه‌گذاران در واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق عبارت‌اند از:

روش‌های سرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری مهر ایرانیان به عنوان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس(ETF) ,و دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهاداراز طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری ها با نماد " " قابل خرید و فروش می باشد.

سوالات متداول در مورد صندوق مهر ایرانیان

متقاصیانی که بدلیل تورم سالیانه مسکن کشور توان خرید یک واحد مسکونی مستقل را ندارند ، جهت جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه و قدرت خرید خود می توانند با هر میزان سرمایه، اقدام به خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات مهر ایرانیان نمایند.

به دلیل استاندارد نبودن مسکن و متغیر بودن قیمت مسکن با توجه به منطقه و کیفیت ساخت و سن ساختمان هیچ موقع روش متری مسکن امکان پذیر نبوده است و متقاضیان می توانند با خرید واحد های صندوق املاک و مستغلات مهر ایرانیان عملا اقدام به خرید مسکن متناسب با سرمایه خود نمایند. و خود را در برابر تکانه های تورمی محافظت نمایند.

در حال حاضر حداقل مبلغ سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مهر ایرانیان 500 هزار تومان است.

به دلیل اینکه دارایی های صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات مهر ایرانیان، املاک مسکونی و غیر مسکونی می باشد و در بازه های مختلف قیمت املاک دارای نوسان می باشد لذا سرمایه گذاری در صندوق دارای نوسان قیمت می باشد و سرمایه گذاری در صندوق دارای سود تضمین شده نمی باشد. و بدلیل شرایط تورمی کشور و تورم قیمت مسکن و مدیریت حرفه ایی مدیر صندوق، حداقل بازدهی سرمایه گذاری در صندوق به اندازه تورم سالیانه کشور می باشد.

به دلیل مدیریت حرفه ایی و تخصصی مدیر صندوق انتظار می رود بازدهی صندوق حداقل به اندازه تورم سالیانه مسکن باشد.

سرمایه گذاری(خرید و فروش واحدهای) در صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات مهر ایرانیان از طریق سامانه آنلاین کارگزاری ها و شعب شرکت های کارگزاری از ساعت 9 الی 15 هر روز امکان پذیر می باشد.

بدیهی است برای این امر باید در سایت سجام ثبت نام کرده و دارای کد بورسی فعال باشید.

درصورت نیاز به برداشت وجه و سود حاصل از سرمایه گذاری خود می توانید از طریق سامانه آنلاین کارگزاری ها از ساعت 9 الی 15 روز های شنبه الی چهارشنبه اقدام به فروش واحدهای مورد نیاز خود نمایید و درخواست وجه خود را در سامانه آنلاین کارگزاری خود ثبت نمایید. کارگزاری در  دو روز کاری بعد وجه حاصل از فروش را به حساب شما واریز می نماید.

طبق امید نامه صندوق، املاک موجود در صندوق در فواصل زمانی 6 ماهه توسط کارشناسان رسمی مورد ارزیابی قرار می گیرد و بازارگردان صندوق بصورت روزانه بر اساس خالص ارزش دارای های صندوق اقدام به بازارگردانی و خرید و فروش واحدهای صندوق می نماید. و عملا مشکل عدم نقد شوندگی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با سرمایه گذاری در صندوق املاک و مستغلات مهر ایرانیان مرتفع می شود.